Hakkımda

EmreBozlak1985 Bandırma doğumlu,elektronik mühendisi ama kendisini bilişim sektöründe bulmuş geek desen değil,klasik beyaz yakalı desen hiç değil. Liseyi Kabataş Anadolu lisesinde, üniversite eğitimini Yeditepe Üniversitesi Elektrik-Elektronik bölümünde tamamladım,eğitim hayatıma İnovasyon ve Bilgi yönetimi konusunda yüksek lisans yaparak devam ediyorum. Şu anda Borusan Holding’in IT Altyapı birimininde sistem mühendisi olarak çalışmaktayım ve işimi gayet severek yapan biriyim.
Bilgisayarla tanışmam çok klasik bir hikayedir; 1997 yılında Escort marka bir adet PC alındı.O dönem oyun oynamaktan ileri gitmeyen bilgisayar merakım 2001 yılında Windows’umun çökmesi ve evde nereden geldiğini hatırlamadığım bir Mandrake Linux CD’si ile değiştir. 2 yıl boyunca inatla Windows ve Linux arasında gittikten sonra Linux’a tamamen alıştım ve o gün bu gündür büyük bir tutkuyla kullanırım. Bir kere bilgisayar bilimine tutkuyla bağlandıktan sonra gerisi geldi. Bilgisayarın bir çok dalıyla uğraşmışlığım vardır ama sonunda kendimi sanallaştırma ve bulut bilişimle uğraşırken buldum ve itiraf etmem gerekirse gerçek anlamda kendimi bulduğum alanlardır. Bu blogun amacı hem kendim için bir arşiv oluşturmak hem de tecrübelerimi mümkün olduğunca başkalarıyla paylaşmak, başkalarına mümkün olduğunca yardımcı olabilmektir.
Çok meraklı biriyimdir bu yüzden boş vakitlerimde bol bol okur ve gezerim. Hobilerim arasında amatör fotoğrafçılık, şarap, dünya mutfakları, elektronik(özellikle gömülü sistemler) ve warhammer başta gelir.

Teknoloji benim için bir tutkudur ve hayatımın büyük bir kısmını kaplamaktadır. Her türlü yeni fikre ve teknolojiye sonuna kadar açık ve büyük bir merakla yaklaşırım. Bu sebepten dolaydır bu blog daha çok bulut bilişim,otomasyon sistemler ve sanallaştırma üzerine olacaktır. Tabii bir gün tamamen alakasız konularda postlar görürseniz şaşırmayın.

Son olarak bana hem gerçek yaşamda hemde sanal platformlarda her türlü desteği sunan arkadaşlarıma da buradan teşekkür ederim iyi ki varsınız.